FSA

Ideę zrównoważonego rozwoju trafnie oddaje zdanie z Raportu Światowej Komisji ds. Środowiska i Rozwoju z 1987 r.  pt. „Nasza wspólna przyszłość" - „zrównoważony rozwój to taki rozwój, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie”.

 

Rolnictwo zrównoważone - FSA (ang. Farm Sustainability Assessment)

System FSA obejmuje te same aspekty, co GlobalG.A.P., ale dodatkowo koncentruje się jeszcze bardziej na aspekcie społecznym i ochronie pracowników oraz dbałości o środowisko i zasoby natrualne z jednoczesnym osiąganiem wysokich wyników ekonomicznych.
 
Proces certyfikacji odbywa się zgodnie z poniższym schematem. Producent ma możliwość wybrania jednej z trzech opcji certyfikacji: benchmarking FSA GlobalG.A.P.; GlobalG.A.P. z modułem GGFSA lub samoocena FSA i połączona z modułem GGFSA. Wynikiem audytu jest uzyskanie oceny FSA na poziomie złotym, srebrnym lub brązowym.

Korzyści z otrzymania pozytywnego wyniku audytu FSA:

  • wyróżnienie na tle innych firm, a tym samym zdobycie nowych kontrahentów i rynków w Unii Europejskiej,
  • uzyskanie obiektywnego dowodu potwierdzającego efektywne zarządzanie procesami wewnętrznymi i stworzenie stabilnych procesów decyzyjnych,
  • pokazanie Klientom, że jesteśmy firmą działającą w zgodzie z najwyższymi normami społecznymi, gospodarczymi oraz środowiskowymi.

FSA jest również bramą do właściwych partnerów, narzędzi i umiejętności, aby w prosty i skuteczny sposób przyspieszyć zrównoważone rolnictwo, a tym samym, aby każdego dnia dbać o przyszłość dzieci i wnuków.

 

Dlaczego QA Solutions? Czyli co nas wyróżnia na tle innych jednostek certyfikujących...

QA Solutions będąca częścią grupy kapitałowej JS Hamilton Poland i polskim przedstawicielem włoskiej jednostki certyfikującej CSQA jest jedną z 9 na świecie jednostek certyfikujących uznanych przez SAI Platform, które mogą potwierdzać wymagania dla Rolnictwa Zrównoważonego (ang. FSA - Farm Sustainability Assessment).

W 2018 roku wydaliśmy pierwszy w Polsce certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań FSA na poziomie srebrnym.

Jesreśmy liderem na rynku żywnościowym w zakresie usług certyfikacyjnych i przemysłowych, które pomagają chronić jakość i bezpieczeństwo spożywanych przez nas każdego dnia produktów.

Posiadamy wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu audytów na zgodność ze Zrównoważonym Rozwojem na wszystkich etapach łańcucha żywnościowego „od pola do stołu".

 

 

QA Solutions - Aktualności

IFS Food wersja 8

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, IFS opublikował w kwietniu 8 wersję standardu IFS Food.

Data: 2023-04-24 Czytaj więcej

FSSC 22000 wersja 6

31 marca 2023 roku Fundacja FSSC opublikowała nową, 6 wersję standardu FSSC 22000.

Data: 2023-04-12 Czytaj więcej

Polityka prywatności Czytaj więcej

Klauzula informacyjna

Zmiany dotyczące przetwarzania danych osobowych, zgodnie z nowo obowiązującym Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679.

Czytaj więcej